Emlakçım Gayrimenkul
Son Gezdiğiniz İlanları Görüntülemek İçin Tıklayınız..Son Gezilenler Favori İlanlarınızı Görüntülemek İçin Tıklayınız..Favorilerim İlan Karşılaştırma Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Karşılaştır Kayıtlı Aramalarım Listesini Görüntülemek Tıklayınız..Aramalarım
Menü
Ev ararken nelere dikkat edilir?
Ev ararken nelere dikkat edilir?
Günümüz koşullarında ev ararken birçok noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Bunların arasında öncelikle firma ve projenin güvenilirliği geliyor. Daha sonra ruhsat, tapu, teknik şartneme, iskan, kat irtifakı, teslim, projenin lokasyonu, projenin olanakları gibi konular ev ararken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.

Ev ararken nelere dikkat edilir?
- İnşaat firmasının güvenilir olmasına dikkat edin.
Firmanın güvenilir olup olmadığını anlamak için, daha önce hayata geçirdiği konut projelerinin araştırılması doğru olacaktır. Vaad edilenler ile teslim edilenler arasında farklılık ve eksiklik olmaması, teslimlerin zamanında gerçekleşmesi ve alım sonrasında çıkabilecek sorunlara karşı kayıtsız kalınmaması gibi hususlar inşaat firmasının güvenilirliğini gösterir. Eğer firma vaad ettiklerini yerine getirmiyorsa, zamanında teslim etmiyorsa farklı firmalara yönelmeniz yararlı olacaktır.

Ev ararken nelere dikkat edilir?
- Proje ruhsatının alındığına dikkat edin.
Ruhsat, Belediye İmar Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonunda bir eksikliğin olmadığını ve proje inşaatının başlamasına izin verildiğini gösterir. Ruhsatın alınmadığı durumlarda binanın yıkımına karar verilir. Bu nedenle, satın alacağınız projenin ruhsatlı olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Ev ararken nelere dikkat edilir?
- Tapuda en az kat irtikafı olmasına dikkat edin.
Tapu, kat irtifaklı mı değil mi hususuna bakılması gerekiyor. Eğer kat irtifakı yoksa, satın alınan daire değil, arsanın hissesi satın alınmış oluyor. Bir diğer önemli nokta ise tapuda yazan proje adresinin doğru ve güncel olması.

BİLGİ BANKASI

110

SIKÇA SORULAN SORULAR

22

BANA ÖZEL

NE ARAMIŞTINIZ?

SOSYAL MEDYA'DA BİZİ TAKİP EDİN


facebook google plus youtube rss emlak forumu